BANKOWOŚĆ INTERNETOWA

Aktualności

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY GODZIN W SYLWESTRA

Szanowni Klienci,
Informujemy, że dnia 31 grudnia 2020 r. Bank będzie czynny do godziny 12.00.

Realizacja zleceń elektronicznych wysyłanych odbywać się będzie do godziny 12.00, zlecenia płatnicze przekazane po tej godzinie zostaną zrealizowane w poniedziałek 04.01.2021 r. Przyjmowanie do realizacji zleceń płatniczych w obrocie dewizowym odbywać się będzie do godz. 12.00.


KOMUNIKAT DO KLIENTÓW SEKTORA BANKOWEGO W SPRAWIE BREXITU

Od 1 lutego 2020 r. Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Wielka Brytania) nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej (UE), jednocześnie od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. ustanowiony został tzw. okres przejściowy, który w praktyce oznacza, że Wielka Brytania jest związana całym prawem UE i jest traktowana jakby nadal była członkiem UE, z tą jednak różnicą, że przedstawiciele Wielkiej Brytanii nie uczestniczą w pracach instytucji UE. Okres przejściowy dobiega końca, a dzień 1 stycznia 2021 r. będzie pierwszym dniem po jego zakończeniu. Obecnie negocjowana jest umowa o przyszłych stosunkach między UE i Wielką Brytanią, która miałaby być zawarta jeszcze przed 31 grudnia 2020 roku. Mamy jednak do czynienia z procesem uwarunkowanym politycznie i nie można przewidzieć ostatecznego wyniku tych negocjacji.

Więcej informacji mogą przeczytać Państwu w pliku PDF tutaj.


ZMIANY W SPOSOBIE POTWIERDZANIA TRANSAKCJI INTERNETOWYCH KARTAMI

Od 1 stycznia 2021 roku zmiany w sposobie potwierdzania transakcji internetowych kartami!
Jeżeli nadal chcesz płacić kartą w Internecie, pamiętaj o ustawieniu kodu PIN w Kartosferze. Masz czas do końca roku.

Niewprowadzenie kodu PIN (po 1 stycznia 2021r), będzie skutkowało tym, że transakcja nie zostanie uwierzytelniona, a tym samym będzie nieskuteczna.

Aktualnie, jeżeli płacimy kartą na stronach internetowych z zabezpieczeniem 3D Secure, transakcję potwierdzamy jednorazowym kodem, który otrzymujemy na numer telefonu. Zmiany, które zostaną wprowadzone od nowego roku, będą polegały na tym, że aby potwierdzić transakcję, dodatkowo trzeba będzie także wpisać kod PIN.

Dlatego każdy Klient Banku Spółdzielczego musi ustawić w portalu Kartosfera kod PIN, który będzie przypisany na stałe do karty.

Więcej informacji znajdą w pliku PDF tutaj.


KOMUNIKAT

Bank Spółdzielczy w Krzyżanowicach przypomina Beneficjentom programu rządowego „TARCZA FINANSOWA POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM" o obowiązku dostarczenia do Banku nie później niż do dnia 31 grudnia 2020 r. :

1. dokumentów potwierdzających, że osoba, która podpisała Wniosek o subwencję była umocowana do złożenia Wniosku oraz akceptacji i zawarcia Umowy Subwencji Finansowej:

a. osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz wspólnicy spółek cywilnych dostarczają:

  • wyciąg z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
  • pełnomocnictwo z podpisem notarialnie poświadczonym Beneficjenta bądź pełnomocnictwo podpisane poprzez kwalifikowany podpis elektroniczny Beneficjenta (data pełnomocnictwa nie może być późniejsza niż data podpisania Wniosku)

b. osoby prawne, jednostki organizacyjne niebędącymi osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną, inni Beneficjenci dostarczają:

  • informację odpowiadającą odpisowi pełnemu z Krajowego Rejestru Sądowego
  • pełnomocnictwo z podpisami notarialnie poświadczonymi zgodnie z zasadą reprezentacji Beneficjenta bądź pełnomocnictwo podpisane poprzez kwalifikowany podpis elektroniczny zgodnie z zasadą reprezentacji Beneficjenta (data pełnomocnictwa nie może być późniejsza niż data podpisania Wniosku)

Wzór pełnomocnictwa stanowi Załącznik nr 2 do „Regulaminu ubiegania się o udział w programie rządowym „Tarcza finansowa polskiego funduszu rozwoju dla małych i średnich firm".

2. oświadczenie Beneficjenta o potwierdzeniu i akceptacji treści i należytego zawarcia Umowy Subwencji Finansowej, przy czym wzór tego oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do „Regulaminu ubiegania się o udział w programie rządowym „Tarcza finansowa polskiego funduszu rozwoju dla małych i średnich firm". Oświadczenie musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi lub poprzez kwalifikowany podpis elektroniczny zgodnie z zasadą reprezentacji Beneficjenta.


ZMIANA OPROCENTOWANIA CZĘŚCI LOKAT TERMINOWYCH O ZMIENNYM OPROCENTOWANIU OD 01.09.2020 r.

Szanowni Klienci, Informujemy, iż w związku z kolejną obniżką poziomu podstawowych stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, Bank Spółdzielczy w Krzyżanowicach podjął decyzję, iż od dnia 01.09.2020r. nastąpi zmiana oprocentowania części lokat terminowych o zmiennym oprocentowaniu. Szczegóły na stronie internetowej w zakładce Dokumenty do pobrania- Tabela oprocentowania produktów bankowych od 01.09.2020r.

Ponadto od 01.09.2020 r. zostaną wprowadzone zmiany do Taryfy opłat i prowizji pobieranych przez Bank Spółdzielczy w Krzyżanowicach dla klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych (zwanej dalej Taryfą). Zmiany te wynikają ze wzrostu rzeczywistych kosztów świadczenia usług na skutek niezależnych od Banku czynników zewnętrznych, takich jak: wzrost inflacji, podwyżka opłat pocztowych i telekomunikacyjnych, wzrost cen energii, koszty, jakie Bank musi ponosić w związku z wejściem w życie nowych regulacji prawnych związanych m.in. z pandemią COVID-19. Informujemy, iż w przypadku braku akceptacji zmiany Taryfy opłat i prowizji Klient ma prawo, w formie pisemnej, w terminie 14 dni od otrzymania powyższego zawiadomienia wypowiedzieć umowę rachunku bankowego z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.


SERWIS INTERNETOWY GRUPY BPS O DZIAŁANIACH POMOCOWYCH DLA KLIENTÓW

Wszystkich naszych Klientów, których sytuacja finansowa pogorszyła się w związku z epidemią koronawirusa zapraszamy do odwiedzenia serwisu zawierającego informacje o działaniach pomocowych. W jednym miejscu znajdą Państwo materiały informacyjne dotyczące wsparcia dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych oferowanych przez Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oraz instytucje państwowe i inne organizacje.

Zobacz szczegóły - kliknij tutaj.


ROZWIĄZANIA POMOCOWE DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH ORAZ ROLNIKÓW

Informujemy, że wprowadziliśmy rozwiązania pomocowe dla przedsiębiorców oraz rolników, których sytuacja finansowa istotnie pogorszyła się w związku z epidemią koronawirusa.

Zobacz szczegóły - kliknij tutaj.


WAKACJE KREDYTOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

Informujemy, że wprowadziliśmy rozwiązania pomocowe dla Klientów, których sytuacja finansowa istotnie pogorszyła się w związku z epidemią koronawirusa.

Zobacz szczegóły - kliknij tutaj.


Komunikat dot. koronawirusa

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych Klientów oraz Pracowników, zwracamy się z prośbą do Państwa o ograniczanie wizyt w Oddziałach naszego Banku do niezbędnego minimum.

Zobacz szczegóły – kliknij tutaj.


Ważne zmiany dotyczące sposobu autoryzacji transakcji internetowych

Dostosowanie systemów bankowości internetowej do wymogów ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw.

Zobacz szczegóły – kliknij tutaj.


Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności!

Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez Internet.

Przestępcy podszywają się pod serwisy oferujące szybkie przelewy (np. Dotpay, PayU, czy Przelewy24). Podstawione strony przestępców wyłudzają loginy i hasła do bankowości internetowej oraz kody autoryzacyjne zatwierdzające przelewy.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem: KLIKNIJ TUTAJ.Aktualizacja linków / zakładek w Państwach przeglądarkach

Strona Banku w Krzyżanowicach została w ostatnim czasie uaktualniona. Wszystkie adresy stron zostały zmienione i w związku z tym prosimy o uaktualnienie Państwa zakładek, linków, które zapisali Państwo we własnych przeglądarkach. Adresy bankowości internetowej nie uległy zmianie.Aplikacja Planet Mobile

Z przyjemnością informujemy, iż Bank Spółdzielczy w Krzyżanowicach wprowadził nową usługę płatności mobilnych w technologii HCE, dzięki której w ciągu kilku sekund można dokonać płatności za pomocą telefonu komórkowego. Usługa HCE (Host Card Emulation) jest darmowa i dostępna dla klientów indywidualnych, którzy posiadają kartę debetową VISA lub MasterCard.

Zobacz szczegóły - kliknij tutaj

 


 

Polska Bezgotówkowa

Program Polska Bezgotówkowa

Informujemy, że możecie Państwo skorzystać z terminala płatniczego na dogodnych warunkach.

Zobacz szczególy - kliknij tutaj
 

Przystąp do programu klikając tutaj


Planet Plus

Zapraszamy do korzystania z oferty Partnera Banku Spółdzielczego w Krzyżanowicach – Portalu Planet Plus

Planet Plus to nowoczesna platforma zakupowa, za pomocą której możesz dokonywać zakupów w ponad 500 sklepach internetowych, bez wychodzenia z domu i dodatkowo korzystać z szerokiej oferty zniżek i promocji. Za każdą transakcję dokonaną za pośrednictwem tego portalu, Planet Plus gwarantuje zwrot gotówki na konto w Banku BPS*. Cashback łączy się z promocjami i wyprzedażami, dzięki temu możesz zaoszczędzić jeszcze więcej i cieszyć się zakupami każdego dnia.

Zobacz szczegóły - kliknij tutaj.

 


 

W związku z wdrożeniem nowej wersji oprogramowania w dniu 08.08.2018 r. w godz. 9.00-12.00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej eBankNet.
Za niedogodności przepraszamy.


Informacje o Rachunku VAT "Split Payment" - Mechanizm Płatności Podzielonej - kliknij tutaj

Więcej informacji znajdziesz tutaj


Informacja o RODO - kliknij tutaj


Informacje o EURO-FATCA - kliknij tutaj


Ważna informacja na temat transferów środków pieniężnych kliknij tutaj


Zapoznaj się z tabelą prowizji i opłat za czynności bankowe obowiązująca w Banku Spółdzielczym w Krzyżanowicach od dnia 01.01.2017 roku kliknij tutaj


Bezpieczeństwo systemu eBankNet /moBankNet/eCorpoNet w Banku Spółdzielczym w Krzyżanowicach kliknij tutaj

Konieczność zachowania ostrożności podczas korzystania z bankowości internetowej kliknij tutaj